مجموعه هنر ایران از سال ۱۳۶۰ فعالیت خود را به صورت کارگاه مستقل و کوچکی آغاز نمود.

در ابتدا با نام صنایع چوبی رضایی شروع به فعالیت کرد و برای گالری ها و فروشگاه های معتبر به تولید و ساخت محصول پرداخت.

در اوایل دهه ۷۰ به دلیل طرح جمع آوری کارگاه های نجاری از سطح شهر تهران کارگاه صنایع چوبی رضایی به شهر کرج انتقال یافت و همچنان فعالیت خود را در حوزه صنایع چوبی فاخر به محیط بزرگ تر از کارگاه قبل آغاز نموده و همکاری خود را با گالری ها و فروشگاه های معتبر ادامه داده و در تولید و عرضه محصولات چوبی آنتیک فعالیت نموده است .

از سال ۱۳۸۰ صنایع چوبی هنر ایران (رضایی) علاوه بر ساخت و تولید محصولاتی که تماما کارهای سفارشی با طراحی های ویژه و مختص به مجموعه بوده شروع تولیدات چوبی در حوزه ساختمانی و نیز فروش محصولات به مشتریان به صورت مستقیم و بدون واسطه نموده است.

این مجموعه از سال ۱۳۹۰ با کسب مجوز صنایع دستی و با شرکت در نمایشگاه های معتبر و نیز سالانه به عرضه محصولات خود پرداخته و نیز دارای شو روم ( Show Room ) دائمی و ثابت برای بازدید علاقمندان می باشد.

هنر ایران همچنین دارای سایت اینترنتی و نیز شبکه های معتبر مجازی برای علاقمندان به بازدید از محصولات مجموعه خود می باشد و در زمینه طراحی مبلمان به صورت علمی جهت سفارش مشتریان محترم به فعالیت پرداخته است.

مجموعه هنر ایران به سرپرستی آقای رضا رضایی در تمامی حوزه های صنایع چوبی اعم از آنتیک صنایع دستی محصولات ساختمانی و کارهای سفارشی مطابق با سلیقه مشتریان فعالیت دارد.

این مجموعه با شرکت در نمایشگاه های معتبر شو روم های مقطعی و نیز تجهیز کردن موزه مبل ایران در کنفرانس معتبر سالانه مبلمان (دکو) در سال های متوالی توانمندی مجموعه و محصولات خود را به نمایش گذاشته است.

لازم به ذکر است که مجموعه هنر ایران برای رضایت مشتریان خود توسط طراحان مجموعه و با به خدمت گرفتن علم در کنار هنر و تجربه سعی دارد محصولات را منطبق با سلیقه مشتری و با بالاترین کیفیت ممکن ارائه نماید .

کلیه محصولات هنر ایران با مهر حکاکی شده که لوگوی مجموعه هم می باشد به مشتریان عرضه خواهد شد .